
Zarząd Województwa Lubuskiego, uchwałą nr 33/471/19 z dnia 6 maja 2019 roku uchwalił zasady przyznawania i użytkowania Lubuskiej Karty Seniora. W związku z tym, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze od lipca 2019 roku uruchamia wydawanie Lubuskiej Karty Seniora. Inicjatywa jest jednym z postulatów wynikających z „Wojewódzkiego Programu na Rzecz Osób Starszych” – w ramach celu głównego – „Rozwój aktywności kulturalnej i edukacyjnej osób starszych oraz przeciwdziałanie izolacji społecznej”.
W Polsce zachodzą zmiany demograficzne, które wskazują na postępujący proces starzenia się mieszkańców, dlatego też powinniśmy wpływać na poprawę jakości życia seniorów oraz stwarzać im warunki do aktywności w wielu dziedzinach życia społecznego.
Efektem wprowadzenia Lubuskiej Karty Seniora będzie wzmocnienie kondycji finansowej seniorów, zachęcenie do korzystania z dóbr kultury, edukacji i sportu, umożliwienie rozwoju zainteresowań, promowanie wartości wieku dojrzałego oraz aktywne spędzanie czasu wolnego.
Szczegółowe informacje dot. procedury wydawania Lubuskiej Karty Seniora znajdziecie Państwo na stronie https://rops.lubuskie.pl/seniorzy/ w zakładce Lubuska Karta Seniora.